bluehat
Well-known member
putting recipes together turn out
to be very expensive
when the whole dish might be for 12
people but it is eaten at the one time
i found many nice ones for the ground beef
i bought
but they will be very expensive the way
i end up eating them
so i quit doing my own
recipes
the food i just bought will be
very bland and boring
with nothing to put with
as in the way of flavors
and i fully understand that im the one
who puts it in my mouth
so i cant blame anyone or anything else
to be very expensive
when the whole dish might be for 12
people but it is eaten at the one time
i found many nice ones for the ground beef
i bought
but they will be very expensive the way
i end up eating them
so i quit doing my own
recipes
the food i just bought will be
very bland and boring
with nothing to put with
as in the way of flavors
and i fully understand that im the one
who puts it in my mouth
so i cant blame anyone or anything else